Animacje online dla Dzieci

8 maja 2020
Grafika animacje online

Jak się okazało, nasz pomysł zorganizowania animacji online spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i odzewem, za co serdecznie Wam dziękujemy<3
Wiele osób pisało, dzwoniło i przede wszystkim pytało.
W czołówce znalazły się takie pytania jak „online? Ale jak to będzie wyglądać?” czy „bez udziału rodziców? Jak to widzicie?”.
Na te i inne pytania śpieszymy z odpowiedzią!
Poniżej zebraliśmy garść najważniejszych i najprzydatniejszych informacji:

ANIMACJE ONLINE DLA DZIECI

Zajęcia interaktywne z animatorem

Nasze animacje online odbywają się w czasie rzeczywistym. To spotkanie animatora z grupą dzieci, w trakcie którego wspólnie się bawią, wykonują zadania, współzawodniczą i spędzają czas.
Dzięki podłączonym kamerkom, mikrofonom i głośnikom / słuchawkom, wszystkie dzieci wraz z animatorem wspólnie się widzą i słyszą.
Animator jest do dyspozycji dzieci przez cały czas trwania zabawy. Nadzoruje ją, wydaje polecenia, pomaga dzieciom zrealizować zadania. Dzięki temu czas animacji przebiega bez udziału rodzica, który w tym czasie może spokojnie pracować zdalnie lub wykonywać obowiązki domowe.
Na jednego animatora przypada maksymalnie 10 dzieci, co pozwala na swobodną pomoc każdemu dziecku w trakcie wykonywania elementów zabawy.
Dzieci biorą udział w animacyjnym współzawodnictwie, gdzie zbierają punkty za swoje aktywności i osiągnięcia. Dla najlepszych przewidzieliśmy nagrody, które po zakończeniu cyklu prześlemy pocztą.

Podział wiekowy

Przygotowaliśmy 3 cykle animacyjne dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
Każdy cykl jest odpowiednio dostosowany do wieku dzieci, jest oparty na różnych rodzajach aktywności i ma określoną fabułę.
Wyodrębniliśmy 3 główne grupy wiekowe:
✅ Mały bajkowy podróżnik -> 4 – 5 lat -> Więcej informacji
✅ Mały artysta -> 6 – 7 lat -> Więcej informacji
✅ Mały odkrywca -> 8 – 10 lat -> więcej informacji
W trakcie trwania cyklu dzieci na dzieci czeka wiele kreatywnych aktywności – zarówno statycznych, jak i dynamicznych, które są realizowane naprzemiennie. W jednej chwili dzieci wykonują ćwiczenia manualne, a w drugiej takie, które wymagają ruchu np. wstanie z krzesła, znalezienie odpowiedniej rzeczy w pokoju itd.

Czas trwania

Jeden cykl animacyjny trwa 10 godzin.
W zależności od zapotrzebowania klienta może być podzielony na 10 dni po 1h / dziennie lub 5 dni po 2 h / dziennie.
Formę czasu trwania ustalamy indywidualnie z klientami.

Materiały

Nasze animacje online można znaleźć w dwóch wersjach:
Wersja podstawowa, w której rodzic otrzymuje od nas pliki do wydrukowania oraz listę materiałów potrzebnych do realizacji zadań.
Wersja Deluxe, w której rodzic nie musi przygotowywać nic. Każde dziecko otrzymuje od nas kurierem paczkę z potrzebnymi rzeczami. W paczce znajdują się zarówno wszystkie materiały, jak i koperty, które skrywają zadania na poszczególne dni. Koperty tworzą dodatkową aurę tajemniczości animacji, ponieważ są otwierane podczas animacji po kolei, pod nadzorem animatora, przez wszystkie dzieci wspólne. Nikt nie wie co, znajduje się w kopertach na następny dzień.

Wymagania techniczne

Do wzięcia udziału w animacjach online, niezbędne są:
✅ Laptop / Komputer
✅ Kamerka internetowa
✅ Głośniki / Słuchawki
✅ Mikrofon
Animacje online odbywają się przez ogólnodostępny program (np. Discord lub Zoom).
Wybór programu do realizacji animacji jest również ustalany indywidualnie z każdym klientem.
Przed każdym dniem animacji rodzice otrzymują od nas link do platformy. Po jego kliknięciu następuje przeniesienie do wirtualnej sali, będącej miejscem spotkań dzieci z animatorem.

Pogotowie techniczne

W razie problemów technicznych dotyczących animacji, uruchomimy tzw. pogotowie techniczne. Każdy z naszych klientów otrzyma numer, na który będzie mógł zadzwonić z pytaniami lub problemami dotyczącymi animacji online.
Zapewniamy pełne wsparcie, w przypadku, gdyby coś nie zadziałało, jak powinno.
Nasz techniczny strażnik postara się rozwiązać wszystko najlepiej, jak potrafi!

Przeznaczenie animacji

Animacje online są skierowane zarówno dla klientów indywidualnych, czyli rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom kreatywnie spędzony czas, jak i firm, które chcą odciążyć swoich pracowników w trakcie pracy zdalnej.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Animacje online to świetny sposób na zabawę, naukę i spędzenie czasu w gronie innych dzieci w bezpieczny sposób.

 

Zapraszamy do zapisów i kontaktu, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji! ⤵️

💁 Dominika Brzezińska ➡️ Event Manager
📞 536 745 068
💁 Dominika Szwed ➡️ CEO
📞 662 792 570
📧 animacje@fabryka-kreatywnosci.pl

Wróć na górę